Elewacja drewniana - Gwiazda Morza - Władysławowo

Opis realizacji

Kontrakt na wykonanie robót Budowlano-Montażowych, robót zamiennych i robót dodatkowych zgodnie z projektem - wykonanie elewacji drewnianej z dociepleniem z deski Thermo Sosna wraz z impregnacją.

Szczegóły realizacji
  • Inwestor: Gwiazda Morza Sp. z o.o.
  • Termin realizacji: 04.2012 do 06.2012
  • Architektura: Archiplan
  • Tytuł kontraktu: Wykonanie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym oraz zagospodarowaniem terenu

Gwiazda Morza to luksusowy apartamentowiec usytuowany w prestiżowej dzielnicy Władysławowa. Z tego powodu zewnętrzna elewacja drewniana​, której realizacji podjęło się studio EsStyle, musiała zostać wykonana z dużą starannością i wyróżniać się nienaganną estetyką. Z drugiej strony, położenie hotelu nad samym morzem wymagało zastosowania przy realizacji fasady materiałów odpornych m.in. na wilgoć, zapewniających drewnianej elewacji zewnętrznej dużą trwałość, nawet przy niekorzystnych warunkach.

Realizacja we Władysławowie objęła roboty budowlano-montażowe, zamienne oraz dodatkowe, zgodne z projektem zakładającym wykonanie elewacji drewnianej wraz z dociepleniem. Do wykonania fasady zewnętrznej hotelu wykorzystano deskę z Thermo Sosny, która dodatkowo, na potrzeby realizacji, została zaimpregnowana.

Dzięki swoim właściwościom, Thermo Sosna jest materiałem doskonale nadającym się do realizacji drewnianych fasad zewnętrznym, czego przykładem może być elewacja hotelu Gwiazda Morza we Władysławowie. Drewniane fasady wykonane z Thermo Sosny odznaczają się wysoką stabilnością i trwałością​, a także odpornością na wilgoć, niekorzystne warunki atmosferyczne, grzyby i pleśnie.