Elewacja drewniana – żłobek w Gdańsku

Opis realizacji

Wykonanie elewacji na dwóch żłobkach w Gdańsku z drewna THERMOSOSNA w układzie wertykalnym.

Szczegóły realizacji

  • Tytuł kontraktu:Żłobek Gdańsk

Do realizacji projektu elewacji drewnianej żłobków w Gdańsku wykorzystane zostały deski z THERMOSOSNY. Drewno modyfikowane termicznie odznacza się dużą trwałością i stabilnością wymiarową, dzięki czemu z powodzeniem może być wykorzystywane przy realizacjach fasad zewnętrznych, których doskonałym przykładem jest elewacja wykonana w Gdańsku.

Drewniane fasady żłobków w Gdańsku wykonano z desek THERMOSOSNA w układzie wertykalnym. Ułożenie desek elewacji zewnętrznej w pionie nadało całości realizacji oryginalnego, nowoczesnego charakteru. Powierzchnia fasady została zamontowana w sposób, który nie narusza struktury materiału, wydłużając jego żywotność. Bezpieczny, ukryty montaż drewnianej elewacji wpłynął znacząco na aspekt estetyczny realizacji w Gdańsku. Deski na zewnętrznych ścianach żłobków stanowią gładką powierzchnię bez widocznych na fasadzie wkrętów.

Deski z THERMOSOSNY, użyte przy realizacji w Gdańsku, są surowcem bardzo odpornym na warunki atmosferyczne, a pokryte nimi fasady zewnętrzne nie wymagają olejowania ani innych zabezpieczeń. Zewnętrzne elewacje drewniane z THERMOSOSNY charakteryzują się również wysoką odpornością na grzyby i pleśnie.