Elewacja drewniana - budynek biurowy w Łodzi

Opis realizacji

Szczegóły realizacji
  • Inwestor:
  • Termin realizacji:

Fasada budynku biurowego w Łodzi, której realizacji podjęło się EsSyle, stanowi przykład oryginalnej i niezwykle atrakcyjnej wizualnie zewnętrznej elewacji drewnianej. Naturalny surowiec, jakim jest drewno, tworzy tu idealną przeciwwagę dla pojawiającego się na fasadzie biurowca szkła i betonu. Drewniana elewacja realizacji ukończonej w Łodzi stanowi interesujący element, który urozmaica zewnętrzną bryłę budynku i jego fasadę.

Fasada budynku biurowca pozostaje lekko wycofana w stosunku do drewnianej elewacji żaluzjowej. Wpływa to nie tylko na znakomity efekt wizualny realizacji, ale jest również rozwiązaniem bardzo praktycznym. Dzięki takiej elewacji zewnętrznej pomieszczenia budynku nie są narażone na zbyt duże nasłonecznienie czy przegrzanie.

Drewniane fasady, których przykładem może być realizacja wykonana przez EsStyle w Łodzi, są bardzo trwałe, a przy tym dają możliwość ciekawego zaakcentowania zewnętrznej części budynku. Do wykonania zewnętrznej elewacji drewnianej wykorzystano wysokogatunkowe deski, odznaczające się dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne i inne niekorzystne czynniki.