Elewacja drewniana – rezydencja w Gdyni

Opis realizacji

Elewacja drewniana wykonana z nie imregnowanego cedru WRC, mocowanie niewidoczne na systemie Fassadenclipów, całość systemowo mocowana Bezyfixami. Dodatkowo płyty włóknowo cementowe Equitone mocowane w systemie SPS.

Szczegóły realizacji
  • Inwestor: Prywatny
  • Termin realizacji: 09.2013 to 12.2013


Połączenie klasyki i ponadczasowego wyglądu z nowoczesnością i najnowszymi technologiami - tak w jednym zdaniu można byłoby opisać efekt realizacji zewnętrznej elewacji drewnianej rezydencji w Gdyni. Materiały, jakich użyto, do uzyskania tego efektu to nieimpregnowany cedr i płyty elewacyjne włókno-cementowe.

Nieimpregnowany cedr WRC jest materiałem z najwyższej półki, wykorzystuje się go m.in. przy zewnętrznych fasadach drewnianych. Odznacza się on nie tylko pięknym, naturalnym wyglądem, ale także szeregiem pożądanych w takich realizacjach właściwości. Jest odporny na grzyby i pleśnie oraz łatwy w montażu. Posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Takiego typu zewnętrzne elewacje drewniane domów nadają unikalny, a zarazem elegancki wygląd każdej fasadzie, czego przykładem jest rezydencja w Gdyni. Dzięki niezwykle łatwemu w użytkowaniu i nieinwazyjnemu systemowi FassadenClip powierzchnie desek zewnętrznej fasady drewnianej domu zostały przymocowane w bezpieczny sposób. W montażu zastosowano również kołki Bezifix.

Do zrealizowania projektu w Gdyni użyto także płyt elewacyjnych włókno-cementowych mocowanych w systemie SPS (Soundal Panel System). Takie wykończenie zewnętrznej elewacji drewnianej domów jest niezwykle trwałe. Ponadto montaż, który odbywa się bez łączeń mechanicznych, sprawia, że płyty elewacyjne włókno-cementowe spełniają wszelkie walory estetyczne niezbędne do realizacji fasad drewnianych domów, jak ta w Gdyni. Dodatkowo, użyte do montażu płyty włókno cementowe odznaczają się bardzo wysoką przyczepnością i odpornością na warunki atmosferyczne, w tym na wilgoć.