Elewacja drewniana rezydencji jednorodzinnej w Gdańsku

Opis realizacji

Wykonanie elewacji drewnianej z drewna cedrowego WRC profil zetka. Wykonanie tarasów drewnianych z drewna egzotycznego Bankirai, system niewidocznego mocowania.

Szczegóły realizacji
  • Inwestor: STRABAG SP.Z O.O.
  • Termin realizacji: 08.2013
  • Typ: rezydencja jednorodzinna Gdańsk

Projekt objął wykonanie zewnętrznej fasady rezydencji w Gdańsku. Elewację zewnętrzną domu wykonano z drewna cedrowego WRC. Ze względu na doskonałe parametry desek cedrowych, otrzymano fasadę o wysokiej odporności na czynniki atmosferyczne oraz o korzystnych właściwościach termoizolacyjnych. W rezydencji wykorzystano deski w kolorze ciemnobrązowym, świetnie korespondującym z kolorem stolarki okienno-drzwiowej oraz deskami tarasowymi. Cała zewnętrzna fasada domu nabrała dzięki temu zabiegowi oryginalnego charakteru, jednocześnie sprawiając wrażenie przytulności i kameralności.

Poza zewnętrzną, drewnianą elewacją, w rezydencji w Gdańsku wykonano również taras drewniany z drewna egzotycznego Bankirai. To niezwykle trwałe i solidne drewno, odporne na warunki atmosferyczne. Zastosowanie na tarasie egzotycznego drewna, znakomicie komponującego się z drewnianą elewacją, w znacznym stopniu podniosło walory estetyczne domu.

Przy wykonaniu tarasu gdańskiej rezydencji, wykorzystano system niewidocznego mocowania, który wybrano ze względu na estetykę i funkcjonalność. Dzięki uniknięciu widocznych śrub czy wkrętów, taras, a tym samym zewnętrzna fasada domu zyskały na atrakcyjności. Niewidoczny montaż zapewnił ponadto stałą cyrkulację powietrza i najwyższą żywotność drewnianego tarasu.