Elewacja drewniana - Galeria Handlowa w Siedlcach

Opis realizacji

Szczegóły realizacji
  • Inwestor:
  • Termin realizacji:

Drewno to materiał trwały, ponadczasowy i charakteryzujący się wysokimi walorami estetycznymi, dlatego chętnie wykorzystywane jest przy realizacjach fasad zewnętrznych. Elewacje drewniane znakomicie prezentują się zarówno w przypadku budynków o mniejszej kubaturze, jak też jako element wykończeniowy większych, nowoczesnych obiektów. Doskonałym przykładem efektownego wykorzystania naturalnych desek do stworzenia elewacji zewnętrznej może być realizacja fasady Galerii Handlowej w Siedlcach.

Elewacja drewniana obiektu w Siedlcach została wykonana z desek cedrowych w układzie wertykalnym. Wykorzystany materiał odznacza się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, dlatego drewniana powierzchnia nie straci walorów wizualnych. Przy realizacji użyto specjalnych wkrętów do ukrytego montażu, dzięki czemu elementy mocujące nie są widoczne i nie obniżają estetyki zewnętrznej fasady budynku.

Drewniane elementy wykorzystywane do realizacji fasad zewnętrznych znacznie podnoszą walory estetyczne budynków, a dodatkowo zapewniają bardzo dobre warunki termiczne. Elewacja drewniana Galerii Handlowej w Siedlcach doskonale współgra z dużymi, przeszklonymi powierzchniami fasady, nadając obiektowi stylowego i nowoczesnego wyrazu.