Elewacja drewniana - Gwiazda Morza we Władysławowie - Etap II

Opis realizacji

Kontrakt na wykonanie robót Budowlano-Montażowych, robót zamiennych i robót dodatkowych zgodnie z projektem - wykonanie elewacji drewnianej z dociepleniem z deski Thermo Sosna wraz z impregnacją.

Szczegóły realizacji
  • Inwestor: Gwiazda Morza Sp. z o.o.
  • Termin realizacji:04.2012 do 06.2012

Drugi etap realizacji zewnętrznej elewacji drewnianej hotelu Gwiazda Morza we Władysławowie musiał być przeprowadzony zgodnie z założeniami określonymi podczas pierwszej części projektu. Niezmiernie ważne było zatem zachowanie wysokiej estetyki drewnianej fasady, odpowiedniej dla prestiżowej lokalizacji apartamentowca. Równie istotne było wykorzystanie do realizacji fasady zewnętrznej najwyższej jakości materiałów, odpornych zwłaszcza na wilgoć​, ze względu na zlokalizowanie hotelu niemal nad samym morzem.

Tak jak w przypadku pierwszego etapu prac we Władysławowie, kontrakt objął realizację robót budowlano-montażowych, zamiennych oraz dodatkowych, które zgodne były z zatwierdzonym projektem wykonania zewnętrznej elewacja drewnianej. Projekt, oprócz montażu drewnianej elewacji, zakładał także docieplenie budynku​. Tutaj również zdecydowano się na wykorzystanie do realizacji fasady zewnętrznej hotelu deski z zaimpregnowanej Thermo Sosny.

Thermo Sosna wyróżnia się dużą stabilnością i żywotnością, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku realizacji drewnianych fasad zewnętrznych​. Użyty materiał jest gwarancją, że elewacja zrealizowana we Władysławowie będzie trwała, a przy tym odporna na wilgoć,grzyby, pleśnie i warunki atmosferyczne.