Dworzec PKP Wrocław - Taras

Opis realizacji

Kontrakt na wykonanie posadzki drewnianej tarasu oraz schodów drewnianych o łącznej powierzchni 1200m2 z drewna Bangkirai.

Szczegóły realizacji

  • Inwestor: Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna
  • Architektura: 05.2012
  • Tytuł kontraktu: Odtworzenie Zabytkowego Historycznego Kompleksu Dworca Wrocław Główny z Przebudową Kolejowej Infrastruktury Technicznej

Wrocławski dworzec kolejowy jest jednym z piękniejszych tego typu obiektów w całej Polsce. Utrzymany w neogotyckim stylu budynek wraz z drewnianym tarasem stanowi prawdziwą ozdobę miasta. Montaż tarasu drewnianego przed budynkiem dworca we Wrocławiu, którego wykonawstwo zostało powierzone EsStyle, stanowił część projektu związanego z pracami modernizacyjnymi w jego obrębie.

Realizacja i wykonawstwo projektu we Wrocławiu musiały stać na najwyższym poziomie, aby uwydatnić piękno zabytkowego charakteru dworca poprzez montaż tarasu drewnianego przed budynkiem. Należało również dobrać odpowiednie deski do konstrukcji tarasowej. Do montażu wykorzystano więc deski tarasowe z drewna Bangkirai. Jest to wysokogatunkowy materiał, odporny na wilgoć i grzyby. Deski tarasowe z tego drewna cechuje również wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Stanowią one idealny materiał do montażu i wykonawstwa zewnętrznych konstrukcji tarasowych, takich jak taras drewniany zrealizowany we Wrocławiu.

Głęboki, brązowy odcień i jednolita budowa desek tarasowych użytych przy montażu konstrukcji zwiększają walor estetyczny wykonawstwa, a drewniany taras przed wrocławskim dworcem współgra wizualnie z całym budynkiem. Deski Bangkirai użyte do wykonawstwa projektu wykazują też dużą odporność ogniową, dzięki czemu spełniają wymogi związane z bezpieczeństwem.