Elewacja drewniana domu jednorodzinnego w Katowicach

Opis realizacji

Montaż zewnętrznej elewacji w układzie wertykalnym oraz żaluzji harmonijkowych. Profil Rhombus 27x32mm, Cedr Kanadyjski. Nagroda za modernizację w kategorii DOM ROKU w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego 2012.

Szczegóły realizacji
  • Inwestor: Inwestor Prywatny
  • Architektura: Marlena Wolnik MWArchitekci
  • Inwestycja: dom jednorodzinny w Katowicach

Drewno to surowiec chętnie wykorzystywany do wykończenia fasad domów. Drewniane deski tworzą ponadczasowy, ciepły i naturalny charakter inwestycji, odwołujący się jednocześnie do aktualnych trendów panujących w architekturze. W domu jednorodzinnym w Katowicach wykonano elewację drewnianą w układzie wertykalnym. W projekcie zewnętrznej fasady wykorzystano lamele drewniane z cedru kanadyjskiego. Cedr, ze względu na klimat i środowisko pochodzenia, jest surowcem wytrzymałym, naturalnie odpornym na warunki atmosferyczne oraz na grzyby, pleśnie i owady. Cedr kanadyjski charakteryzuje się ponadto niezwykłą lekkością i niską podatnością na absorpcję wilgoci, co w przypadku materiałów stosowanych przy zewnętrznych elewacjach jest niezwykle istotne. Modernizując dom jednorodzinny w Katowicach, fasadę wykonano z desek drewnianych w układzie wertykalnym. Pionowe lamele sprawiły, że kubatura budynku stała się wyjątkowo nowoczesna, a jednocześnie bardzo naturalna. Zastosowanie drewnianych lameli poprawiło izolację termiczną i dźwiękową budynku.

W realizacji fasady domu jednorodzinnego w Katowicach, zewnętrzną elewację drewnianą uzupełniono o żaluzje harmonijkowe. Żaluzje chronią wnętrza domu przed nadmiernym nasłonecznieniem. Poza funkcją typowo praktyczną, żaluzje spełniają w realizacji rolę ozdoby fasady zewnętrznej, poprawiającej walory estetyczne budynku.