Elewacje z płyt włókno-cementowych

Włóknocement jest atrakcyjnym i bezpiecznym materiałem do wykańczania elewacji i krycia dachów. Wielkoformatowe płyty włókno-cementowe stosowane są przede wszystkim do okładania ścian zewnętrznych w ramach fasad wentylowanych, wypełniania szkieletu ściany w przypadku konstrukcji słupowo-rozporowych oraz okładania balkonów i tarasów oraz ścian wewnętrznych. Włókno-cementowe płyty elewacyjne łączą w sobie wytrzymałość i estetyczny wygląd. Dobrze spisują się w każdych warunkach atmosferycznych, są niepalne, wodoszczelne, odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Istotną zaletą płyt elewacyjnych z włóknocementu jest też ich prosty montaż.

Naszym klientom oferujemy płyty włóknowo-cementowe, które zostały ocenione jako wyroby budowlane przyjazne dla środowiska i dla zdrowia człowieka, co poparte jest odpowiednimi certyfikatami.

Płyty włóknowo-cementowych firmy Equitone

Płyty włókno-cementowe Equitone (dawniej Euronit) to mineralny materiał kompozytowy, wyróżniający się wysoką estetyką. Płyty umożliwiają kreowanie bryły budynku w sposób nowoczesny, ponieważ spełniają wszelkie wymagania konstrukcyjne i projektowe. Włóknocement Equitone jest niepalny (EUROklasa A2), charakteryzuje się długą żywotnością, jest odporny na zniekształcenia oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. W systemie elewacji wentylowanej płyta zewnętrzna z materiału włókno-cementowego izoluje budynek od deszczu i ciepła słonecznego, pozwalając na swobodną cyrkulację powietrza. Ze względu na różnorodność struktur i kolorów, płyty elewacyjne umożliwiają swobodne projektowanie i zastosowanie w prawie każdej przestrzeni architektonicznej.

Elewacyjne płyty włóknowo-cementowe Cembrit

Technologia produkcji Cembrit pozwala na cięcie płyt z wyrównywaniem i szlifowaniem krawędzi. Daje to spójne wykończenie i korzyść w postaci zwiększonej wytrzymałości. Płyty włóknowo-cementowe Cembrit zapewniają wysoką ochronę przed promieniowaniem UV oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, co w znaczącym stopniu podnosi trwałość i wydłuża okres użytkowania elewacji. W celu dodatkowego zabezpieczenia i ochrony przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami, płyty elewacyjne Cembrit są pokryte grubą ochronną folią samoprzylepną, która ułatwia montaż. Mając na względzie swobodne projektowanie elewacji i zastosowanie płyt, włóknocement Cembrit dostępny jest w szerokim asortymencie struktur, kolorów i wykończeń.